Kradzież informacji w firmie - nadużycia pracowników

Według przeprowadzonych badań przez Euler Hermes, co czwarty pracownik jest nieuczciwy, a 90% polskich przedsiębiorstw było narażonych na nadużycia pracowników. Mówiąc o nadużyciach, należy również wspomnieć o kradzieży informacji dla konkurencji i działaniu na szkodę firmy. W przypadku podejrzenia, że Państwa działalność jest w jakikolwiek sposób zagrożona, zachęcamy do skorzystania z pomocy detektywa.

Pomoc detektywistyczna dla firm

Skala problemów w zakresie kradzieży w firmie jest bardzo szeroka i rośnie z roku na rok. Dziesięć lat wcześniej mówiłam wyłącznie o wynoszeniu 'czegoś' z zakładu pracy, dzisiaj natomiast mamy do czynienia z wykradaniem czegoś bardziej cennego niż wyprodukowany towar - z kradzieżą INFORMACJI. W kręgu zainteresowań konkurencji, istniejącej lub przyszłej, są cenniki, marże poszczególnych klientów, baza klientów, umowy z kontrahentami, wyniki badań, plany sprzedażowe itp. Innymi słowy - informacja jest teraz towarem na wagę złota.

Niestety, kradzież informacji jest często lekceważonym przez zarządy firm zagrożeniem. Mogę się jednak założyć, że nie ma wolnego od tego typu nadużyć przedsiębiorstwa, zatrudniającego powyżej 50 osób, w którym nie było przeprowadzonego audytu i nie wprowadzono procedur bezpieczeństwa. Warto więc jak najszybciej skorzystać z pomocy specjalistów, by mieć pewność, że Państwa działalność może bezpiecznie funkcjonować.

Pomoc detektywa przyda się także przy rozwiązaniu szczególnie dotkliwych dla przedsiębiorstwa spraw wyłudzenia towarów. Jest to kradzież w firmie, która polega na tym, że oszuści składają zamówienie na towar, podszywając się pod wiarygodnych kontrahentów. Do przedsiębiorstwa przyjeżdża awizowany transport, a po załadunku towar opuszcza magazyn. Problem w tym, że nigdy nie dociera on do miejsca docelowego, a opłaty nigdy nie zostają uiszczone.

Teraz szybki rachunek… ile wart jest cały skład Państwa produktu, wyrobu?

Jeżeli sądzicie Państwo, że nadużycia pracowników nie dotyczą Waszej działalności, to nic bardziej mylnego. Pracując jako detektyw, spotkałam się już z kradzieżami całych transportów: ogrodzeń, rusztowań, wyrobów z metali kolorowych, sprzętu TV, art. spożywczych, kosmetyków, a nawet budek ToiToi.

Nasza pomoc detektywistyczna dla firm polega więc na szybkim zidentyfikowaniu nadużyć pracowników, śledzeniu ich wykroczeń i zebraniu dowodów, dzięki którym będą Państwo mogli bronić swojego interesu. Czekamy na Państwa zgłoszenia we Wrocławiu i Jeleniej Górze.