Kradzieże w firmach i wyłudzenia towaru

Według przeprowadzonych badań przez Euler Hermes, co czwarty pracownik jest nieuczciwy a 90 % Polskich firm było narażonych na nadużycia ze strony pracowników. Mówiąc o nadużyciach należy również mówić o przekazywaniu informacji do konkurencji lub wręcz działaniu na szkodę firmy.

 

Pomoc detektywistyczna dla firm

Skala problemów w zakresie kradzieży jest bardzo szeroka i rośnie z roku na rok. Dziesięć lat wcześniej mówiłam wyłącznie o kradzieżach związanych z wynoszeniem 'czegoś' z zakładu pracy, później o kradzieżach całego transportu produktów - wyłudzaniu całych partii towaru przez profesjonalnych oszustów. Na dzień dzisiejszy mamy kradzieże i wykradania czegoś bardziej cennego niż wyprodukowany towar, są to kradzieże INFORMACJI.

 

W kręgu zainteresowań konkurencji istniejącej lub przyszłej są cenniki, marże poszczególnych klientów, baza klientów, umowy z kontrahentami, wyniki badań, plany sprzedażowe itp.

 

Niestety, zarządy firm bardzo często lekceważą ten temat twierdząc, że ich właśnie ten problem nie dotyczy. Nic bardziej mylnego. Idę o zakład, że nie ma wolnego od kradzieży przedsiębiorstwa zatrudniającego powyżej 50 osób wzwyż, w którym nie było przeprowadzonego audytu i nie wprowadzono procedur bezpieczeństwa.

 

Wyłudzenia towarów to kradzież, z którą borykają się firmy coraz częściej, a która jest szczególnie dotkliwa.

 

Najczęściej wygląda to w ten sposób, że do firmy składane jest zamówienie na towar przez oszustów, którzy podszywają się pod inne wiarygodne firmy. Do przedsiębiorstwa przyjeżdża awizowany transport, dokonywany jest załadunek i towar opuszcza magazyn. Problem jest w tym, że nigdy nie dociera do miejsca, i nigdy nie zostaje zapłacony.

 

Teraz krótki rachunek… ile wart jest cały skład Państwa produktu, wyrobu?

 

Jeżeli sądzicie Państwo, że Waszej firmy to nie dotyczy to nic bardziej mylnego. Spotkaliśmy się z kradzieżami całych transportów: ogrodzeń, rusztowań, wyrobów z metali kolorowych, sprzętu TV, art. spożywczych, kosmetyków a nawet budek ToiToi.

Biuro detektywistyczne Jelenia Góra

Telefon: 75 613 88 82

sprawdź ofertę
Kobieta przed i po rozwodzie