Ochrona danych osobowych ODO

Administrator Bezpieczeństwa Informacji ABI, to osoba odpowiedzialna za przestrzeganie zasad ochrony przetwarzanych danych osobowych, zabezpieczenia ich przed udostępnieniem osobom nieupoważnionym.

 

Najlepszym ABI jest osoba spoza przedsiębiorstwa tzw. outsourcing. Osoba z zewnątrz, która nie jest wmieszana w żadne układy firmowe a posiada wiedzę fachową.  

 

Od kwietnia 2015 roku , każda firma i każdy przedsiębiorca został zobowiązany ustawą do wdrożenia polityki ochrony danych osobowych. Obowiązek i kary za jego niedopełnienie wyznacza ustawa GIODO.

 

Ważne w tym miejscu nie są same kary, którymi może być nawet zamknięcie przedsiębiorstwa ale fakt, że właściwa polityka w tym temacie chroni Przedsiębiorcę w wielu pobocznych kwestiach, min. w trybie zwolnień dyscyplinarnych. O tych tematach pisze się wiele więc zwrócę uwagę tylko na to, że posiadanie i wdrożenie dokumentu Polityka Bezpieczeństwa Informacji chroni Firmę przez wieloma problemami jak : wyciek danych osobowych, wyciek tajemnic firmy, klientów, cenników itp.

 

Ochrona bezpieczeństwa danych osobowych w firmie

Posiadamy uprawnienia do pełnienia funkcji i ABI i osoby zajmującej się ochroną bezpieczeństwa danych osobowych.

 

Przeprowadzamy audyty bezpieczeństwa danych osobowych w zakresie zgodności z wymogami prawa, tworzymy procedury zabezpieczające Firmy przed wyciekiem informacji ważnych i działaniami konkurencji.

Biuro detektywistyczne Jelenia Góra

Telefon: 75 613 88 82

sprawdź ofertę
Kobieta przed i po rozwodzie